Nowe dokumenty w cyfrowym archiwum Żydów z Czarnego Dunajca to przedwojenny dowód osobisty Józefa Dawida Kornguta oraz odpisy aktów urodzenia jego i jego żony.
Kopie cennych pamiątek po społeczności żydowskiej z Czarnego Dunajca przekazał do archiwum Israel Koren, który był z wizytą w Polsce w sierpniu 2024 r. Israel urodził się w 1949 roku w Izraelu, dokąd rok wcześniej przyjechał jego ojciec z żoną. Jego rodzice urodzili się w Czarnym Dunajcu, uciekli przed wojną na wschód i tam razem przeżyli czas Zagłady. Po wojnie dzięki pomocy Jewish Agency dostali się do obozu dla dipisów (DP - displaced persons, osób przemieszczonych) w Wels w Austrii, a stamtąd do Izraela. Podczas całej tej tułaczki udało im się zachować oryginalne dokumenty, a najcenniejszym jest dowód osobisty Józefa Dawida Kornguta z jego zdjęciem i podpisem. Na dokumencie widnieje data urodzenia 24 grudnia 1901 roku, choć jego syn twierdzi, że ojciec całe życie utrzymywał, że urodził się 24 grudnia 1900 roku.
Dowód został wydany 5 czerwca 1939 roku w Czarnym Dunajcu przez wójta Tadeusza Bryjaka. Wynika z niego, że Józef Dawid Korngut był przed wojną kupcem, był wzrostu średniego, miał piwne oczy i blond włosy.
Częściowo zachowany odpis aktu urodzenia potwierdza, że jego rodzicami byli Izrael Mojżesz Korngut i Leni z domu Bober.
Wg zachowanego w całości odpisu aktu urodzenia żona Józefa - jego kuzynka - Genendel Minka Korngut urodziła się w Czarnym Dunajcu 6 lutego 1905 r. Jej ojcem był Efraim Korngut, kupiec z Czarnego Dunajca, brat Izraela Mojżesza, a matką Chawa Korngut z domu Horowitz, urodzona w Zborovie niedaleko Bardejova (na terenie dzisiejszej Słowacji).